DK-GFL-Z30NM | Laser Detector Sensor | DADISICK
Share
CategoriesDK-GFL-Z Series
BrandDADISICK
ModelDK-GFL-Z series | DK-GFL-Z30NM
Response time:Up to 1.5ms
Output typeAnalog
Measuring center distance30mm
Measuring range±5mm
Repeatability10μm
Supply voltage12~24V DC±10%, pulsation P-P10%
Detail Information
Laser Detector Sensor Measuring range specification
Species
Measuring
center 30mm
Measuring
center 50mm
center 100mm
center 200mm
center type 400mm