GFL-Z30N-RS485 | High Precision Laser Distance Sensor | DADISICK
Share
CategoriesDK-GFL-Z Series
BrandDADISICK
ModelGFL-Z series | GFL-Z30N-RS485
Response time:Up to 1.5ms
Output typeRS485
Measuring center distance30mm
Measuring range±5mm
Repeatability10μm
Supply voltage12~24V DC±10%, pulsation P-P10%
Detail Information
Measurement Distance Sensor Measuring range specification
Species
Measuring
center 30mm
Measuring
center 50mm
center 100mm
center 200mm
center type 400mm