DK-GFL-Z50N-RS485 | Inductive Distance Sensor | DADISICK
BrandDADISICK
ModelDK-GFL-Z series | DK-GFL-Z50N-RS485
Response time:Up to 1.5ms
Output typeRS485
Measuring center distance50mm
Measuring range±15mm
Repeatability30μm
Supply voltage12~24V DC±10%, pulsation P-P10%
Detail Information
Inductive Distance Sensor Measuring range specification
Species
Measuring
center 30mm
Measuring
center 50mm
center 100mm
center 200mm
center type 400mm