DK-GFL-Z100N | Laser Ranging Sensor | DADISICK
Share
CategoriesDK-GFL-Z Series
BrandDADISICK
ModelDK-GFL-Z series | DK-GFL-Z100N
Response time:Up to 1.5ms
Output typeNPN
Measuring center distance100mm
Measuring range±35mm
Repeatability70μm
Supply voltage12~24V DC±10%, pulsation P-P10%
Detail Information
Laser Ranging Sensor Measuring range specification
Species
Measuring
center 30mm
Measuring
center 50mm
center 100mm
center 200mm
center type 400mm