DK-GFL-G250N-485 | Laser Displacement Sensor | DADISICK
Share
CategoriesDK-GFL-G Series
BrandDADISICK
ModelDK-GFL-G Series | DK-GFL-G250N-485
Response time:Up to 1.0ms
Repetitive accuracy:Up to 2µm
Detection distance:250mm
Detection range (f. s.):±150mm
Linear accuracy:±0,3%f.s. (f.s.=300nm)