DK-GFL-G250P-485 | Laser Displacement Sensors | DADISICK
BrandDADISICK
ModelDK-GFL-G Series | DK-GFL-G250P-485
Response time:Up to 1.0ms
Repetitive accuracy:Up to 2µm
Detection distance:250mm
Detection range (f. s.):±150mm
Linear accuracy:±0.3%f.s. (f.s.=300nm)