DK-GFL-G85N-485 | Laser Proximity Sensors | DADISICK
BrandDADISICK
ModelDK-GFL-G Series | DK-GFL-G85N-485
Response time:Up to 1.0ms
Repetitive accuracy:Up to 2µm
Detection distance:85mm
Detection range (f. s.):±20mm
Linear accuracy:±0.1%f.8. (f.s.=40mm)