DK-GFL-G50NM | Laser Displacement Sensor | DADISICK
BrandDADISICK
ModelDK-GFL-G Series | DK-GFL-G50NM
Response time:Up to 1.0ms
Repetitive accuracy:Up to 2µm
Detection distance:50mm
Detection range (f. s.):±10mm
Linear accuracy:±0.1%f.5. (f.s.=20mm)